ALPHASON Chromium 2 Cantilever CRO2-1200BKT-BK 1200 mm TV Stand with Bracket – Black
(1 customer review)
ALPHASON
Availability:
In stock
✅ Genuine UK Product
📦 Brand New & Factory Sealed
🛡️ Includes Manufacturer's Warranty
    First-time customer❓
    Enjoy 10% off with code EXTRA10
  • For up to 50” Televisions
  • Maximum supported weight: 30 kg
  • Glass
  • 5 years guarantee
In stock
Technical specifications for ALPHASON Chromium 2 Cantilever CRO2-1200BKT-BK 1200 mm TV Stand with Bracket – Black
Adjustable shelving
No
TV bracket
Yes
Cable management
Yes
Number of doors
1
OVERVIEW
Maximum TV weight
30 kg
Materials
Glass
Maximum screen size
Up to 50″
Type
Cabinet unit
GENERAL
Colour
Black
Manufacturer’s guarantee
5 years
Dimensions
1030 x 1200 x 470 mm (H x W x D)
Weight
38.75 kg
Box contents
Alphason Chromium 2 Cantilever CRO2-1200BKT-BK 1200 mm TV Stand with Bracket
Weight38.75 kg
Dimensions1030 × 1200 × 470 mm
Brand
ALPHASON
Model
CRO2-1200BKT-BK
Colour
Black
EAN
  • For up to 50” Televisions